چرا نرده آلومینیومی ؟!

نرده راه پله و بالکنی آلومینیومی نرده های جدیدی است که اخیرآ جایگزین نرده های استیل و آهنی در اروپا شده است.
نرده های آلومینیوم آبکاری نمیشوند یعنی  روش تولید و براق شدن آلومینیوم بدین صورت است آلومینیوم بصورت شمش تولید میشود و بعد از آن بصورت استوانه یا بیلت تبدیل میشود و در دمای 400 درجه سانتی گراد که نرم و قابل انعطاف میشود توسط دستگاه پرس اکستروژن تزریق میشود و توسط قالبهای مختلف با اشکال مختلف که در داخل دستگاه قرار میگیرند مثل لوله 50 یا پایه 40 ، از دستگاه تزریق شده و به صورت 6 متری برش میخورد و استرچ یا کشیده میشود و بعد ازآن داخل کوره های حرارتی یا اج شده و منیزیم آن میسوزد و از حالت نرم یا قابل انعطاف به صورت پروفیل سخت تبدیل میشود.

ادامه مطلب...

انواع نرده استیل

استنلس استیل یا فولاد زنگ نزن آلیا‍ژی از فولاد است كه از 10.5 درصد یا بیشتر كروم و بیش از 50 درصد آهن تشكیل شده باشد .استنلس استیل در دو گروه عمده خلاصه می شود:

ادامه مطلب...

خواص آلومینیوم

آلومینیم تقریباٌ 5/7% کل پوسته زمین را تشکیل داده که پس از اکسیژن (2/49 %) و سلیسیم (8/25 %) فراوانترین عنصر است و آهن پر مصرف و قذیمی فقط 3/4 % پوسته زمین را تشکیل  داده است.

ادامه مطلب...

تاریخچه آلومینیوم

در طي جنگ جهاني اول و دوم، آلومينيوم به مقدار قابل توجهي توليد و به عنوان ماده سبك و مناسب در ساخت هواپيماهاي جنگي به كار گرفته شد.
صنايع آلومينيوم سازي در اين زمان پيشرفت چشمگيري يافتند. بعد از جنگ جهاني كشورهايي همچون كانادا و آمريكي كه اكنون صاحب صنايع عظيمي در زمينه آلومينيوم هستند و گستره عظيمي از اين صنعت را در اختيار دارند متوجه اهميت كاربرد آلومينيوم در ساير صنايع و از جمله در ساختمان سازي شدند.

ادامه مطلب...

نامگذاری

در ایالات متحده آمریکا و کانادا برخلاف سایر کشورها به «آلومینیُم»، «آلومینُم» می‌گویند. هر دو تلفظ از واژه لاتین Lumen به معنی «نور» گرفته شده‌است. پیش از جداسازی فلز آلومینیم، اکسید آن آلومین نامید می‌شد. هامفری دیوی که موفق نشده بود از آلومین، آلومینیم تهیه کند، گفت که می‌خواهد نام این فلز را «آلومیم» بگذارد. ولی بعداً آن را به «آلومینم» تغییر داد تا با آلومین مطابقت داشته باشد. با این حال واژهٔ آلومینیم کاربرد عمومی پیدا کرد، زیرا نام بسیاری از عنصرهای فلزی به «یُم» ختم می‌شود.

ادامه مطلب...

صفحه1 از2